Tel./FAX: +420 224 257 438  GSM: 602 518 242  E-mail: info@pskorunni.cz, objednavky@pskorunni.cz

korunka Příprava výroby:

DPS vyrábíme na základě objednávky konkrétního zákazníka, dodaných vrtacích dat a filmových podkladů/GERBER dat.

Objednávka:

Objednávku je možno zaslat na náš e-mail, klasickou poštou na naši adresu nebo na téže adrese vyřídit osobně. Nejedná-li se o opakovanou výroby, jejíž podklady zůstaly uloženy u nás v archivu, je nutné dodat podklady.

Vrtací data:

Přijímáme vrtací data typu EXCELLON, přičemž je třeba v připojeném poznámkovém souboru vypsat průměry jednotlivých vrtáků, zdali se jedná o požadované průměry vrtáků, či výsledných děr na hotové DPS (výsledné díry jsou o 0,1mm na průměr menší proti dírám vrtaným díky prokovení). Dále je pak vhodné, připsat v jakém formátování jsou data dodána (poměr celých a desetinným čísel, metrická/palcová soustava).

Filmy/GERBER data:

Filmy od motivu, masky a potisku můžete přinést osobně při objednávce, nebo poslat poštou. Filmy požadujeme v offset, pro dvoustranné desky pozitiv masky a motivu, negativ potisku, u jednostranných pozitiv masky, negativ motivu a potisku.

Místo filmů je možné dodat GERBER data – výrobu filmů zajistíme. Gerber data jsou výhodnější, pokud nemáte představu o výsledné velikosti přířezu (panelu DPS) a hlavně při jejich dodání bude na DPS proveden elektronický test. K datům je třeba přiložit popisový dokument s velikostí požadované desky (alespoň přibližně) pro potřeby naší kontroly správného načtení dat, nebo přímo napsat v jakých jednotkách (palce/milimetry) a s jakým poměrem celých/desetinných čísel jsou data vytvořena, nejlépe však obojí. Pokud se nebude jednat o formát GERBER Extended, budeme požadovat též tabulku D-kódů.

Motiv s maskou (hlavně motiv) by měly obsahovat nějaký nápis, který napomůže jejich správnému přiložení na desku. Může být buď přímo v motivu desky, nebo na okraji mimo motiv, kde bude nakonec odstřižen.

Motiv by měl obsahovat dostatečně silné a zřetelné stříhací kříže, podle nichž bude DPS dělena z panelu, případně jen vystříhávána z technologického rámečku. V případě že kříže nebudou patrné po odleptání (příliš tenké nemusí vydržet) nebude deska dělena.

Motiv, maska i potisk musí obsahovat zakládací kříže souhlasící s dírami ve vrtacím programu. Jejich absence nám zkomplikuje výrobu a sníží přesnost vyrobených desek.

V případě že dodáte GERBER data si po panelizaci desky dohotovíme sami.

obrazek

© Plošné spoje Korunní 2010